Son 15 yılda mobilyalar 60'ların stillerine geri dönüyor. Yeni koleksiyonlar eski çizgilerden ve tasarımcılardan ilham alınarak oluşturulur. Yeniden üretilen parçalar hem kalite hem de fiyat açısından geniş bir yelpazede sunulmaktadır.

Mid In Mod , mobilya severlere tarzın uygun fiyatla buluştuğu en iyi değeri sağlama arzumuzdan doğdu. Eski tarzları sevdik, bu yüzden ulaşılabilir bir fiyata üreterek onları yaşatmak için yola çıktık.

Apartman ve şehir merkezindeki yaşamda popülaritenin artmasıyla, şık orta yüzyıl tasarımlarına büyük ihtiyaç duyuldu.

Ne yazık ki, Mid Century Kanepelerin orijinal versiyonlarını bulmak daha zor ve bu da maliyete yansıyor. Klasik Mid Mod kanepeler, ikinci el ve kullanılmış olmasına rağmen 3.000-10.000 ABD Doları arasında değişecektir. Aşağıdaki örneğe bakın:

(Yukarıda gösterilene benzer Orijinal Orta Mod Kanepeler genellikle 3 bin ila 10 bin dolar arasında satılır)

Şimdi iyi haber şu ki, orta yüzyıldan ilham alan tasarımları çok daha ulaşılabilir bir fiyata yapıyoruz. Örneğin Kano 3 kişilik püsküllü kanepeyi ele alalım. Bu orta yüzyıl modern yeniden üretilmiş kanepe 749 $ karşılığında satın alınabilir.

Kano Orta Yüzyıl Modern Kanepe

 

Orta Yüzyıl Moderni Olarak adlandırmak Tamam mı? 

MCM meraklısı, büyük markalar tarafından terimin kullanılmasına kaşlarını çatmış görünüyor. Modern mobilya endüstrisinde, bugünün perakendecileri Crate & Barrel, West Elm, Article, Joybird, Apt2B, Apartment Therapy, Wayfair, ürün açıklamaları olarak Mid Century Modern Furniture kullanıyor. Ama kullanmak doğru mu? Bu açıklamalar alıcının algısında kafa karışıklığı yaratmakta ve istenmeyen tartışmalara yol açmaktadır.

Bu da bizi sormaya sevk ediyor... Günümüzün modern mobilyalarının tanımı tam olarak nedir?

Öğrenmek istedik! Böylece Midinmod Houston Mobilya Mağazası bu sorunu düzeltmek için yola çıktı. Uzun araştırmalardan sonra, forumlarda tartışmalar yürütmek ve "Orta Yüzyıl Modern Mobilya uzmanları" ile röportaj yapmak.

Sonuç olarak, kabul edilebilir şartlar şu durumlarda:

  • Orta Yüzyıl Modern İlhamlı Mobilyalar
  • Orta Yüzyıldan Esinlenilen Mobilyalar
  • Modern Zamanlarda Orta Yüzyıl Modern Mobilyaları

 

İşte orada, dava kapandı.